Iskolánk Pedagógiai programjában meghatároztuk, hogy a mindenkori harmadik évfolyamon tanuló diákjainknak biztosítjuk az erdei iskolában való részvétel lehetőségét. A tanév végén (2016. jún. 6-10-ig) a 3. a és b osztály is részt vett erdei iskolai programban. Ezt nagyrészt helyben, településünkön bonyolítottuk le, egyik nap pedig Kácsra utaztunk. A hét során megfigyeltük az erdő, a rét, a víz és vízpart életközösségét. Vizsgáltuk az élettelen környezeti tényezőket (víz, talaj, időjárás). Foglalkoztunk a tanult földrajzi fogalmakkal, a tájékozódással, a környezetvédelemmel. Becsléseket, méréseket végeztünk a közvetlen környezetben. Ismerkedtünk városunk kulturális értékeivel, intézményeivel, gazdaságával. A programban a tapasztalatszerzés és a játékos ismeretszerzés módszere került előtérbe.