2016. december 8-án iskolánkat négy 7. b osztályos és egy 5. b osztályos tanuló képviselte Mezőkövesden a Szent László Gimnáziumban rendezett német nyelvi vetélkedőn.
A résztvevők az ünnepvárás szokásaival, karácsonyi hagyományokkal, gasztronómiai érdekességekkel kapcsolatos feladatokat oldottak meg, majd szükség volt a versenyzők kézügyességére is. Karácsonyi díszeket készítettek a kapott kellékekből.
A hangulatos délután végéhez közeledve, amíg az eredményhirdetésre várakoztunk, a gimnázium 10. osztályos diákjai ünnepi műsort adtak elő német nyelven, gyönyörű zeneszámokkal tarkítva.
Iskolánk 5 fős csapata a második helyen végzett.
Gratulálunk Báki Patrícia 5. b, Kovács Bence, Nagy Laura, Oravecz Enikő és Tóth Laura 7. b osztályos tanulóknak a szép eredményhez!
Barócsi-Bozsik Katalin