Kedves Gyerekek!

Hogyan vegyük rá magunkat az önálló tanulásra, ismeretszerzésre?

ptimistán
Naponta
Lelkesen
Illedelmesen
Nem uottan
Együtt a családoddal

Otthon védettségében
Tudásvággyal
Találékonyan
Hálásan
Okosan
Ne szabályszegően
(Olvasd össze a kezdőbetűket!)

Nálad is probléma, hogy nehezen tudsz motiválódni (ráhangolódni) tanulásra?

• De miért tanuljak, ha nincs is iskola?
  • Majd később megcsinálom a házit.
  • Most nincs kedvem.
  • Nekem nincs külön számítógépem, ezért nekem nem is kell tanulni.

A fenti válaszok jogosan hangozhatnak, viszont az élet nem áll meg, és ha vége lesz ennek az őrült helyzetnek, akkor mindenki ott fog állni, és kapkodni, hogy le van maradva.(Tisztelet a kivételnek)
    Ezért fontos, hogy rávegyük magunkat, hogy minden nap tanuljunk, hogy megcsináljuk az iskolai feladatokat.

1. Ülj szüleiddel, testvéreiddel és beszéld meg velük a tanulás lényegét
Sok gyerek nem is tudja, nem is fogja fel, hogy miért kell tanulni, hogy mire jó.
2. Tűzzetek ki célokat
Ha az iskola ellát feladatokkal és dolgozatokkal, akkor lehet az a cél, hogy délután 2-ig megcsinálok mindent, és utána szabad foglalkozás. Ha nem kaptok feladatokat, akkor találjatok ki olyat például, hogy a héten elolvasok egy könyvet. Bármi lehet, ami a korosztályod megfelelő feladat.
3. Legyen közös játék
Minden nap szakíts időt a közös játékra szüleiddel, testvéreiddel! Ez lehet a jutalomfalat.
Ezért érdemes dolgoznotok!
4.Használjatok online oktatóprogramokat, mellyel játék a tanulás
A tananyag gyors és egyszerű feldolgozásához keressetek, használjatok oktatóprogramokat, okosító felületeket (Okos doboz, LearningApps, M5 adások hétköznap délelőtt, Tantaki, You tube, Pinterest…)  melyek segítik  vagy érthetően magyarázzák el a tananyagot, és utána játékos feladatokkal begyakorolhatjátok azt! Ezek a programok az önálló tanulásban nagy segítségetekre lehet.
5.A dicséret mindig előrevisz
Minden jól elvégzett munka után kapj dicséretet, hiszen a dicséret motivál!
Ez nagyon fontos, és sokan elfelejtik.
6. A munka elűzi az unalmat, a bűnt és szükséget
A nap 24 óra mindenkinek. Sok minden kellemesen belefér. Tanulás, házimunka, kertészkedés, sport, beszélgetés szüleiddel, testvéreiddel, kreatívkodás, olvasás, játék, pihenés, zenehallgatás….internetes csevej a barátokkal.
Összekapcsolhatsz sok hasznos és kellemes elfoglaltságot.(zenehallgatás- kertészkedés, házimunka, sport…)
Megcsinálhatsz eddig elmaradt vagy halogatott tevékenységeket( kinőtt, megunt cuccaid szanálása, kerékpár karbantartás…)
Légy kreatív minden tevékenységedben!

FELADAT: Írd le, te melyen hasznos tevékenységekkel töltöd a napjaidat!
                   Ha tudsz készíteni szófelhőt, tedd kedvenc formába a tevékenységeid szavait!

Sok sikert kívánok nektek a tanulás, együttlét és otthonotok, valamint a okos internet világának felfedezéséhez!
Áldott húsvéti ünnepek kívánok!
Szeretettel, üdvözlettel Zsuzsa néni