Tantárgy: Német nyelv (124. Stunde)

Osztály: 7.ab

Időpont: 2020. március 24.  6. óra

Tananyag: Den Schulweg beschreiben - Wie gehst du in die Schule? - Verkehrsschilder

1.      Gyerekek! A mai órán azt fogjuk megtanulni, hogy hogyan kell egy útvonalat leírni, ma éppen az iskolába vezető útról lesz szó! Munkafüzet 61/ 5. feladat  (óraszám, dátum, cím: Den Schulweg beschreiben)

3 tanuló leírta, hogy hogyan jutnak el az iskoláig minden nap. Pótoljátok az elöljárószókat illetve az elöljárós kifejezéseket a szövegben, használjátok a múlt órán tanult táblázatot! A kiegészített szöveget fordítsátok le magyarra, és írjátok le a füzetbe! ( Viktor csak németül írja le!)

2.      Wie gehe ich in die Schule?

Írd le azokat a mondatokat, amelyek rád vonatkoznak! (füzet)

Ich gehe zu Fuß zur Schule. (Gyalog megyek az iskolába.)

Ich fahre mit dem Fahrrad zur Schule. ( Kerékpárral megyek az iskolába.)

Ich fahre mit dem Auto zur Schule. ( Autóval megyek az iskolába.)

Ich wohne nicht weit von der Schule, die Fahrt (zu Fuß) dauert nur ein paar Minuten. ( Nem messze lakom, az út csak néhány percig tart.)

Die Schule liegt … Kilometer von unserem Haus entfernt. (Az iskola .. km-re van a házunktól.)

3.      Rajzoljátok le egy rajzlapra (vagy füzetbe) a munkafüzet 63. oldal 9. feladatban található közlekedési táblákat, színezzétek ki őket! Írjátok alá németül a jelentésüket! /Ezt a feladatot már elkészítettük, ott van alatta!!/ Fényképezzétek le, vagy szkenneljétek be, és küldjétek el a következő e-mail címre március 30. éjfélig: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Ich wünsche euch gute Gesundheit und gute Arbeit!