2021. 05. 06. Osztályfőnöki óra 8.b

Tananyag címe: Ügyintézés a mindennapokban

Sziasztok!

Elég érdekes lesz szerintem az év végi magatartás és szorgalomjegyek alakulása majd a 8. b osztályban! Kértem a múlt héten, hogy küldjétek el a felvételikről az információt. 5 azaz öt tanuló tett eleget a kérésemnek! A többiek ezek szerint nem kaptak tájékoztatást a középiskolától vagy annyira nem tisztelnek, hogy  két mondatot írjanak! Én is így fogok majd hozzáállni az éven hátralévő dolgokhoz!

A mai téma a mindennapi ügyintézés.

Milyen hétköznapi feladatban segítetek a szüleiteknek? Elmentek a postára csekket feladni? Elviszitek a kutyát, macskát az állatorvoshoz? Elszaladtok az ABC-be, zöldségeshez, ha valami hiányzik az ebédhez? Hazaviszitek a kisebb testvéreket az óvodából, iskolából? Stb.

Írjátok le néhány mondatban, hogy Ti mivel járultok hozzá a családi élethez tartozó dolgok megoldásához!

És mivel ilyen önállóak vagytok, ezért kezdhetitek gyűjteni a ballagási műsorhoz az ötleteket (verseket, zenéket, látványelemeket, stb)!

Jó munkát kívánok!