Téma: A szabályok
Olvasd el a tankönyv 109.oldalán lévő Már az óvodában megtanultam mindent, amit tudni érdemes című írást. A tíz szabályt, amit már kisgyermek korban megtanultunk az életünket végigkíséri valamilyen formában.
A feladat, hogy készíts rajzos magyarázatot öt szabályhoz, hogy már az ovisok is megértsék!
Egyszerű rajzi jeleket használj. Vannak köztük rajzolhatóbbak, és vannak nehezebben rajzolhatóbb. Válassz ki öt szabályt, ami mindenki számára érthető akkor is, ha rajzosan látják.
Ossz meg mindent másokkal!
Ne csalj a játékban!
Ne bántsd a másikat!
Mindent oda tegyél vissza, ahonnét elvetted!
Rakj rendet magad után!
Ne vedd el a másét!
Kérj bocsánatot, ha valakinek fájdalmat okoztál!
Evés előtt moss kezet!
Húzd le a vécét!
A frissen sült sütemény és a hideg tej tápláló.
Élj mértékkel!
Mindennap tanulj, gondolkodj, rajzolj, fess, énekelj, táncolj, játssz és dolgozz egy keveset! Délutánonként szundíts egyet!
A nagyvilágban óvatosan közlekedj, fogd meg a társad kezét és ne szakadjatok el egymástól! Ismerd fel a csodát!

Kis segítség, ami megkönnyíti a munkád!
Gondolj a kresz táblákra, információs- vagy reklámtáblákra!
A színek és formájuk is segítik az értelmezést! (tájékoztató-kék,figyelemfelkeltő, veszélyt jelző- piros)
1. Emberek – egy egyszerű csillagformából kiindulva fejet, kezeket, lábakat, törzset rajzolhatunk az emberkének, majd különböző mozdulatokat is ábrázolhatunk.
 2. Helyszínek és idő – egyszerű táblákkal, címkékkel ábrázolhatjuk. A csillagembereket néhány egyszerű vonallal egy-egy síkra helyezhetjük.
3. Színek és árnyalatok – a sötétebb színeket és árnyalatokat használjuk a szöveghez és az ábrák körvonalaihoz, a világosabbakat a kitöltéshez és kiemeléshez.
4. Folyamatok – a lehető legegyszerűbb nyilak is megteszik, de különböző formák begyakorlásával bonyolultabb összefüggéseket is ábrázolhatunk.
5. Szöveg és gondolatbuborékok – ismerjünk meg és használjunk több formát!
6. Feliratok – emeljük ki a kulcsszavakat, írjunk olvashatóan, használjunk segédvonalakat, váltakozó vastagságú betűket.
7. Hatások – néhány vonalkával, tónussal, arcvonással különböző jelentéseket teremthetünk.

Jó munkát kíván: Zsuzsa néni
Leadás/elküldés a szokásos módokon Határidő: 05. 11.
cím: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.">mezőEz az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.