Kedves Tanulók!

Napirend…

Korábban írtam már a napirend fontosságáról. Javaslom, üljetek le és gondoljátok át egy napotokat, majd alkossátok meg a ti saját, egyedi napirendeteket. Az iskolában is az órarend mentén szerveződnek az óráitok, otthon pedig az általatok összeállított napirend szerint igyekezzetek élni. Legyen ez a napirend egy iránymutatás, amihez a tevékenységeiteket igazítjátok. Lentebb találtok egy mintát, ezt lehet bővíteni, módosítani. Akinek van kedve (javaslom), otthon saját kézzel is készítse el, tegye ki egy jól látható helyre, a szemek elé. Jó és hasznos időtöltést kívánok hozzá.

Kezdés

Vége

Feladat

Ismertetés - példák / feladatok

Ébredés, készülődés a napra

Reggelizés, beágyazás, felöltözés és fésülködés, szennyest berakni a mosásba

Délelőtti kontaktusmentes szabadtéri tevékenység

Szabad levegőn séta ha van rá mód pl. kertben, vagy erdőben a közelben ahol nem találkoznak másokkal. Játszóterek kerülendők. Eső esetében reggeli torna.

Délelőtti tanulás és felkészülés

A rendelkezésre álló digitális eszközökkel az oktatási anyag feldolgozása.

Ebéd

Elektronikai eszközök nélkül, azok közben töltenek

Házimunka - takarítás

Mindenki közösen vegye ki a részét a tevékenységekből, viráglocsolás, porszívózás, stb. életkornak megfelelően

Csendes pihenő

Olvasás, szieszta, társasjáték, lego építés - közös családi kikapcsolódás.

Délutáni tanulás és felkészülés

A rendelkezésre álló digitális eszközökkel az oktatási anyag feldolgozása

Délutáni kontaktusmentes szabadtéri tevékenység

Garázsrendezés, kerti munkák, kerékpározás, kutyasétáltatás, szabadban történő játékok ha nem találkoznak másokkal (játszóterek kerülendőek)

Vacsora

Elektronikai eszközök nélkül, azok közben töltenek

Szabadfoglalkozás

Könyv olvasás, tv nézés, életkornak megfelelő játékok a családdal.
Fürdés, alaposan!

Lefekvés, alvás

Minden gyermeknek szüksége van pihenésre és alvásra, esti mesével.

Lefekvés, alvás

Azoknak a gyerekeknek az alvásideje kezdődik ekkor, akik napközben elvégezték a teendőiket és a viselkedésük vállalható volt :)

Most van idő olvasni, leljetek sok örömet benne!

Játssz a kisebb testvéreiddel vagy szüleiddel otthon!

Hallgassátok együtt ezt a csodálatos mesét!

Ha kérdésetek van, írjatok, hivjatok az alábbi elérhetőségeimen:

Telefonon: 0670/ 2929409 (délelőtt 10-től 12 óráig, valamint délután 14-től 17 óráig)

Viberen keresztül online konzultációra is van lehetőség, előzetes időpont egyeztetést követően.

Sok sikert kívánok nektek az otthon tanuláshoz! Vigyázzatok magatokra és családtagjaitokra!

Szeretettel: Szilvi néni

(Gáspár Szilvia iskolapszichológus)