Kedves Gyerekek!

Az előző leckékben megnéztük az összetett mondatokat. Az alárendelő és a mellérendelő összetett mondatok fajtáit, elemzésüket, helyesírásukat. A többszörösen összetett mondatokat is átvettük. Ezt a témakört lezárom, középiskolában még bővebben fogtok erről tanulni.

Utolsó tananyagunk az önéletrajz készítése lesz, amelyet nektek is el kell készítenetek 2020.06.05-ig!

Hogyan is kell kinéznie egy önéletrajznak? Milyen fajtái vannak? Mit kell beleírni?

Nyisd ki a könyvedet az 57-58.oldalon! Olvasd el az önéletrajz készítésére vonatkozó részeket!

Az önéltrajz két fajtája:

- hagyományos: folyamatos, prózai szöveg, időrendben halad az események bemutatásával.

- vázlatszerű: vázlatpontokban megfogalmazott események, fordított időrend érvényesül, vagyis a jelenből visszavezet a múltbéli munkatapasztalatokhoz.

Milyen a jó önéletrajz?

-lényegretörő (max.egy A4-es oldal)

-figyelemfelkeltő

-átlátható, rendezett és helyesen írott

-precíz, világos megfogalmazás, példával alátámasztva

-hivatalos stílusban megfogalmazott

Hagyományos önéletrajz kisokos: minta és tudnivalók | Cvonline.hu

Vázlatszerű:

Önéletrajz készítő - Profession.hu

Készítsd el a kettő közül az egyik önéletrajzot! Lehet kézzel és géppel írottan is küldeni. Ez lesz az utolsó jegyetek.

Egy weboldalon keresztül is megcsinálhatod:

Jó munkát kívánok!