Gyakorlás

A mai órán a háromszögekről és a trapézról eddig tanultakat elevenítjük fel, illetve azokat kell alkalmazni. Lapozz vissza a füzetben, vagy tankönyvben, ha szükséges!

Tk.200/20. Szerkeszd meg a táblázat utólsó sorának háromszögeit a füzetbe (ha meg lehet szerkeszteni). A háromszögek egybevágóságának melyik esete teljesül az a, b, c, d feladatnál Az a feladatban rajzold meg a magasságvonalakat!? Figyelj a szerkesztés lépéseire! (terv, adatok, vázlat, szerkesztés)

Tk. 208/26 feladat négyszögei közül válaszd ki a trapézokat, írd be a trapézok sorszámát a füzetbe! Írd le a trapéz tulajdonságait! Számítsd ki a megfelelő adatok megmérése után 3 darab trapéz kerületét!

Órai munkádat fényképezd le, és küldd el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Munkádat értékelni fogom. Jó munkát!