2021.04.08.

Aranyeső rajzolása, festése

Eszközök: rajzlap, ceruza, vízfesték

Kedves gyerekek!

Tavasz van, ébred a természet. Rügyeznek a fák, bokrok. Virítanak a tavaszi virágok, a jácint, a nárcisz. Virágba borul az aranyeső bokor is. A kis madarak boldogan énekelnek az ágakon az első napsugaraknak örülnek.

Célkitűzés: A mai órán tavaszi virágokat, bokrokat fogunk rajzolni, festeni.

Feladatok:

1. Nézz körül a kiskertben, az udvaron! Biztosan látsz bimbózó virágokat virágzó aranyesőt. Ne szakítsd le! Ott szép, ahol született! Csak nézdd, s örülj, hogy láthatod!
  2. Készíts elő rajzlapot! Gondold ki melyiket rajzolod le szívesebben!
  3. A mai órán választhatsz. Virágokat, vagy bokrot rajzolnál szívesebben?
  4. Ha az aranyesőt választod, a madárka is odarepülhet az ágadra.
  5. A nárcisznak 6 szirma van és kicsi hullámos tölcsér alakú közepe, lándzsa alakú hosszú levele.
  6. Az aranyeső ágai barnák, ott csücsülnek rajta a négyágú csillag alakú szép kis sárga virágocskák. Levelei is ilyen barna hosszú ágacskákon vannak, hegyesek. A jácintnak is hasonló a virága az aranyeső virágjaihoz, de ott kicsi létrához hasonlóan egymás alatt, fölött helyezkednek el a virágok. Van belőlük többféle színű: fehér, rózsaszín, lila is.
  7. Ha már fejben megvan mit szeretnél, tervezd meg az elhelyezését! Töltsd ki a teret ügyesen, ne mütyűröket rajzolj, tudod, már szemüveggel nézem.
  8. Elkészültél? Akkor terítsd le az asztalodat újságpapírral, ne kend össze, ez segíteni fog a környezeted tisztántartásában.
  9. Kezdődhet a festés, ha van temperád, azzal élénkebb színeket tudsz festeni, de vízfestékkel is jó lesz.
  10. Munkádat lefotózva kérem április 12ig. A hétvégén lesz időd elkészíteni. Ha nincs lehetőséged fotón küldeni, vidd be az iskolába! Péntekre kérem!

Munkádat köszönöm, búcsúzom, jó egészséget kívánva:

Zsuzsa tanító néni