2021.04.09.

55. Nyelvtan

2. csoport

Az óra anyaga: A -dt-vel írt szavak

Eszközök: Nyelvtan tk. Nyelvtan mf. Kis füzet.

Feladatok:

1. Olvasd el Mátyást megvendégelik című népmese részletét! Tk: 90.old.1.a,fel.
  2. Másold le a kiemelt szavakat! c, fel.
  3. Írd le a szabályt a füzetedbe, majd tanuld is meg!tk:91.old.(Ha a –d végű szavakhoz……..)
  4. Olvasd fel a mese részletet! A két medvebocs… mf:72.old.1.a,fel.
  5. Másold le a kiemelt szavakat! c, fel.
  6. Végezd el a munkafüzet 72/2.a,b,c,d,feladatát is!
  7. Egészítsd ki a szavakat! A megadott betűk közül válassz! dt vagy tt? 73/3.a,fel.
  8. Válaszd ki az a, feladatból a mondatba illő szót! Írd a vonalra! mf:73/3b,fel.
  9. Szorgalmi feladat: Zsófi leírta, mit csinált reggel, mielőtt elindult volna iskolába. A papírlapra fröccsent víztől azonban nem látszik néhány betű. Írd le helyesen ezeket a szavakat!
  10. Felébre..em, mosako..am, öltözkö..em, fésülkö..em,készülő..em, sie..em.
  11. Házi feladat: MÁSOLÁS JEGYRE!!! Mf:72/1.a,feladat meserészletét másold le a nyelvtan füzetedbe!
  12. Munkátokat péntekre várom mindig az iskolába!
  13. Készítsd el, osztályoznom kell! Így kezdődik: A két medvebocs nagy kerek sajtot talált.

Munkádat megköszönve búcsúzom: Zsuzsa tanító néni