2021.04.08 Testnevelés

Sziasztok!

A mai órán gyorsaságfejlesztés lesz a fő téma, rövid távú sprintekkel egybekötve.

Tudjátok, sokat dolgozunk a létrán és a bóják között, ezeket a gyakorlatokat otthon is meg tudjátok csinálni.

Először is, rakjatok ki 6-8 tárgyat, amik lesznek a bóják, vagy éppenséggel a létra.

Közötte próbáljátok meg végezni a gyakorlatokat:

• 1 láb a tárgyak közé 4x
  • 2 láb a tárgyak közé 4x
  • oldalt 2 lábbal 2x-2x
  • 1 lábbal szökdelés, jobb és bal láb 2x-2x
  • páros lábbal szökdelés, nyújtott térddel 4x
  • szökdelés magas térdfelhúzással, sarokfelhúzással 2x-2x
  • csak az egyik láb dolgozik a tárgyak között, a másik kívül 2x-2x
  • ugróiskola jellegű gyakorlatok, saját fantáziát használva

Minden gyakorlatból csinálj 4 kört, hogy elérjük a kívánt hatást!

A rövid távú sprintek, amit otthon nehéz megoldani, így ha szüleid is engedik, menj ki valahova, ahol nagyjából fel tudod mérni a távot, amik a következők lesznek:

• 30 méter
  • 40 méter
  • 50 méter

Minden távból csinálj 10 kört, ami azt jelenti: 10x30 méter, 10x40 méter, 10x50 méter, ez összesen 1200 méter.

Természetesen ami a fontos, alaposan melegíts be futóiskolai gyakorlatokkal, ezútan pedig gimnasztikázz, ami még fontosabb, hogy minden egyes kör után sétálj vissza a kiindulóhelyzetbe, és pihenj eleget, hogy regenerálódhass, nem ingafutásról van szó, 5 oda és 5 vissza maximális sebességű futással.

A feladatok végén ne feledd a nyújtás, lazítás fontosságát!

Egészség!