A júniusi családi ökonap után augusztusban szomorúan tapasztaltuk, hogy elgazosodott az iskolakert. A városi önkormányzat jóvoltából három diákmunkás kezdte meg ebben a hónapban a gyomtalanítást. A magaságyások közül sikerült a nagyobb gazt eltávolítani, de tanulóink sem maradtak tétlenek az iskolakezdés után.

A szeptemberi csengőszó után Taizs Emese tanárnő irányításával szinte minden felső tagozatos osztály kivette részét a mezőgazdasági munkából. Gyomláltak, kapáltak, teletöltötték a komposztálóládákat. Rendszeresen öntözték az ágyásokban megmaradt fűszernövényeket.

A 4. évfolyamos tanulók is ismerkedtek már a kertészkedés rejtelmeivel, kisebb-nagyobb sikerrel.

Az iskolakertben végzett munkálatokkal egyidőben tanulóink rendszeresen öntözték a balkon-és virágládákba  kiültetett virágokat is.

Amíg az időjárás engedi, tovább folytatódnak a munkálatok az iskolakertben és az iskolaudvaron is.