Bognar_etika_8ab_04.20.

Témánk:

30.       Vallások 4. – Párbeszéd

(Tk. 18., 21.)

• Mit jelent a vallási türelem /türelmetlenség?

Fontos fogalmak: tolerancia, vallásszabadság. Keress információkat a világhálón ezekről.

Milyen konfliktusok jelentek meg a történelemben az egyházak, felekezetek között és szerinted miért? Mit biztosít a vallásszabadság és a vallási türelem elve? Elevenítsd fel a történelemórán tanultakat. (Tk.18./ 5., NU, Tk.21./ 1-2., 7-8., NU, AJ)

• Konfliktuskezelés, békére törekvés, együttműködés: a vallások együttélési nehézségeinek feltárása, közös megoldások keresése. Mondj példákat a mai Európán belüli konfliktusokra. Hogyan hat a radikális iszlám terjedése Nyugat-európában az emberek mindennapjaira, a közbiztonságra?
  • Állampolgári, demokratikus kompetenciák, tolerancia: miért fontos értékek a vallásszabadság és szabad vallásgyakorlás, és hogyan nyilvánulnak ezek meg a mindennapi életünkben?