A Bükki Nemzeti Park 3 fordulós levelezős versenyt hirdetett 2022 őszén, melyre iskolánk 4 csapattal nevezett be. A háromfős csoportoknak az emlősök, a rovarok, a gombák, a madarak világában és élőhelyeik megismerésében kellett elmélyedniük a feladatsorok megoldásához. Madáretetőt is készítettek a tanulók, és megfigyelési naplót is kellett vezetniük a látogatottságáról. A harmadik feladatlap beküldése után a versenyen legjobban teljesítő csapatokat behívták egy döntő megmérettetésre.

A Mezőkeresztesi Kossuth Lajos Általános Iskola három tanulója is meghívást kapott: Ecsegi Alex, Okos Máté, Végh Balázs 7. a osztályos tanulók képviselték intézményünket. 2023. március 28-án, Mátrafüreden a Harkály-házban délelőtt egy kiselőadást kellett tartaniuk, egy általuk védettséget érdemlő, Keresztes környéki területről, majd délután egy 5 állomásból álló akadályversenyen kellett számot adni tudásukból. Biotópfa életközösségben elfoglalt helyéről, madárfelismerésből, madáretetésről, ízeltlábúak határozásából, emlősök lábnyomainak felismeréséből, gombák felépítéséből, felismeréséből. A csapat a döntőben az 5. helyezést érte el. Gratulálunk!

Felkészítő pedagógus: Taizs Emese

KÉPEK