A MiReHu Nonprofit Kft. az Európai Hulladékcsökkentési héten meghirdette a Szuperhősprogramot. A feladat az volt, hogy ki kellett választani egy vagy több csomagolási hulladékot, el kellett készíteni egy Szuperhős hulladékjelmezt.

Iskolánkból Román Lilien 4.a osztályos tanuló nevezte be osztályát a jelmezversenyre. Lili és édesanyja heteken keresztül tervezett, festett, amíg elkészült az alkotás. Az osztállyal közösen kiválasztották a szuperhősük nevét. Az elkészített szuperhős jelmezek bemutatására 2023. november 22-én került sor a MiReHu miskolci székházában.

Megalili határozottan vonult az öttagú zsűri elé, ahol elmondta, hogy zöld szupererejével szeretné elérni, hogy az emberek minél kevesebbet szemeteljenek. A zsűri tagjai csodálták a kartonbobozokból, buborékfóliából készült öltözékét, melynek eredménye az első helyezés lett.

Lili győzelmével a 4.a osztályosok részt vehetnek egy közös pizzázásban a miskolci Avalon parkban az általuk választott időpontban.

BKÁ

KÉPEK