A gyógytestnevelés ellátását a B.-A.-Z. Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Mezőkövesdi Tagintézményének gyógytestnevelő tanárai végzik a kijelölt intézményekben, az alábbi törvények és rendeletek alapján:

• 2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről
  • 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet a nevelési-oktatási intézmények működéséről
  • 15/2013. (II. 26.) EMMI rendelet a pedagógiai szakszolgálati intézmények működéséről

A legfontosabb tudnivalók az alábbiak:

• A tanulót, ha egészségi állapota indokolja, az iskolaorvosi vagy szakorvosi szűrővizsgálat alapján gyógytestnevelés-órára kell beosztani.
  • Biztosítani kell a mindennapos testnevelésen való részvételt. Ha a tanuló a testnevelésórán is részt vehet, akkor a gyógytestnevelés- és a testnevelésórákon való részvételnek együttesen kell elérnie a heti öt órát.
  • A pedagógus a tanuló teljesítményét rendszeresen érdemjeggyel értékeli, félévkor és a tanítási év végén osztályzattal minősíti. Amennyiben a tanuló csak gyógytestnevelés órán vesz részt, értékelését a gyógytestnevelő, ha gyógytestnevelés és testnevelés órán is részt vesz, értékelését a testnevelő és a gyógytestnevelő együtt végzi.
  • A gyógytestnevelés ellátása a tanév rendjéhez igazodik.
  • A tanév rendjétől eltérő kezdés vagy befejezés csak az iskolaorvos vagy a szakorvos véleménye alapján kezdeményezhető.
  • Ha a tanuló a tanítási óráról távol marad, mulasztását igazolnia kell.
  • Ha a tanulónak az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladja, és emiatt a tanuló teljesítménye nem volt érdemjeggyel értékelhető, a tanítási év végén nem minősíthető, kivéve, ha a nevelőtestület engedélyezi, hogy osztályozóvizsgát tegyen.
  • Az ellátás ingyenes.
  • Az intézmények területén a házirendet, valamint a tűz-, és balesetvédelmi szabályokat be kell tartani. Az öltözőket a foglalkozás előtt és után 15 percig lehet igénybe venni, ezt követően az intézmények területét el kell hagyni.
  • Az öltözőkben felügyelet nélkül hagyott, illetve a foglalkozásokra behozott értéktárgyakért felelősséget nem vállalunk.
  • 2019.09.01.
  • Czufor Adrienne - gyógytestnevelő tanár