2019. április 26.

2019. április 26-án ebéd után sétálni indultunk. A terv a város határában lévő szabadidőparkban található tó látogatása volt. A séta során egy futózápor okozott meglepetést, de jókedvünket nem szegte, érkezés után kisütött a nap és hamar megszáradtunk. Megtekintettük a tó környezetének élővilágát, a tanulók felelevenítették természetismeret- tudásukat, és beszámoltak a nád, a gyékény tulajdonságairól, majd össze is hasonlítottuk őket, megtapintottuk leveleiket. Láttunk szitakötőt, kecskebékát, gyötrőszúnyog. Mivel szaporodásuk vízhez köthető, szaporodási módjaikat és azok eltérésüket is felelevenítettük. Megtekintettük az éti csiga és a földigiliszta mozgását. A terület nagyságából adódóan láthattunk gólyát táplálkozni is. Több tápláléklánc lehetőségét is megvitattunk.  A megfigyeléseink után játék következett, kavicsokat gyűjtöttünk, s a nagyok megtanították „kacsázni” a kicsiket. Aztán a kavicsokkal történő távolba dobás következett, a 8.-os fiúk kavicsai igazán távoli pontokban csobbantak. A hazafelé vezető séta során szarvasmarhákat is megfigyeltünk, majd barkochba játszásával, vidáman sétáltunk vissza az iskolába.