A rendezvény célkitűzése az volt, hogy rávegye az autóval iskolába érkező gyerekeket, hogy az utazáshoz fenntartható alternatív közlekedési módokat vegyenek igénybe. A fenntarthatósági jegyében 2022. április 27-én ezért is tartottunk autómentes napot az iskolában. A gyerekeknek gyalogosan, kerékpárral, rollerrel vagy görkorival kellett érkezni az iskolába. A felhívás sikerességét jelzi, hogy a szomorkás, esős idő ellenére is tanulóink 90%-a környezetbarát módon jött iskolába, legtöbbjük kerékpárral. A nap további részében a vállalkozók fejleszthették kerékpárhasználatukat az iskolaudvaron felállított ügyességi pályán. A program megvalósulását segítették a Mezőkövesdi Rendőrkapitányság és a Mezőkeresztesi Rendőrőrs munkatársai.

Autómentes nap (képek)